Începînd de astăzi, 13.08.2018, micuții înmatriculați la IP Grădinița Creșă nr. 193 ,,Izvoraș,, din orașul Vatra sunt așteptați de către colectivul pedagogic prefesionist, în cele 7 grupe, pentru frecventarea instituției zi de zi.

Menționăm, pe perioada sistării activității în sălile de grupe, coridorul instituției  au fost efectuate lucrări de reparație din resurse financiare al Administrației Publice  Locale Vatra.

A fost petrecută procedura de achiziție privind achiziționarea produselor alimentare pentru a II jumătate a anului 2018.

Primarul orașului Vatra, dl Denis DANILA  vă zice Bine ați venit la început de an școlar, urîndu-le colectivului pedagogic – răbdare, succese și realizări frumoase; conlucrare fructuoasă împreună cu părinții copiilor, pe părinți îi îndemnăm la bunăvoință, acuratețe în îngrijirea și educația copiilor dvs.

Cu respect,

Denis DANILA