Primarul or. Vatra, Denis Danila, a organizat cu ocaziua Zilei Internaționale a Copilului o sărbătoare frumoasă, cu multe cadouri și suprize pentru copiii din or. Vatra!!!
Copii au avut parte de suprize pe tot parcursul zile. Au evoluat elevii Gimnaziunul ”Gh. Malarciuc” din or. Vatra și copiii Instituției Preșcolare nr. 193 din or. Vatra cu cîntece, poezii și dansuri. Copiii au avut acces liber și gratis la trambuline și topogane, au primit dulciuri ( înghețate, sucuri, biscuiți) și baloane.
Animatorii cu un program ales, dedicat zilei copilăriei i-au distrat pe copii, care au ramas cu amintiri deosebite.
Sărbătoarea a fost încheiată cu premii, dimplome și cadouri pentru cîștigatorii ștafetelor, premiați cu locul I!!!
Cu deosebit respect, Primarul or. Vatra Denis Danila!