Mesaj de felicitare  al  Primarului or. Vatra  Stimaţi locuitori ai oraşului Vatra, Permiteţi-mi, cu prilejul sărbătorii „Hramul oraşului Vatra Acoperemîntul Maicii Domnului” de a vă aduce sincere felicitări, dorindu-vă căldură sufletească, linişte, pace şi belşug în familile dvs, bunăstare în societatea şi localitatea noastră. Fie ca această sărbătoare să intre în casele noastre cu toleranţă, binevoinţă şi responsabilitate. Vin cu îndemnul ca fiecare din noi să devină mai responsabili faţă de prezentul şi viitorul oraşului nostru, să devenim mai deschişi unul faţă de altul, mai receptivi prin implicarea activă a fiecăruia dintre noi la  activitatea societăţii noastre şi numai aşa vom reuşi să avem un oraş curat, iluminat şi înverzit. Ţin să mulţumesc cu această ocazie pentru votul de încredere acordat mie,  la data de 28 iunie, turul II al alegerilor locale, prin care am fost ales primarul oraşului Vatra. Am venit la conducerea localităţii cu gînduri şi tendinţa de a rezolva problemele dvs. În acest scop primăria oraşului Vatra îşi are uşile deschise zilnic pentru fiecare locuitor al oraşului Vatra iar noi administraţia venim în întîmpinarea dvs, în vederea identificării soluţiilor pentru problemele şi necesităţile dvs. Vă invităm să petreceţi alături de noi la data de 14 octombrie 2016. Cu profund respect, Primarul or. Vatra    Denis Danila   Stimaţi locuitori sînteţi invitaţi şi aşteptaţi la Sărbătoarea Hramul or. Vatra  la data de 14 octombrie cu următorul program Ora 09 .00 – Slujba la Biserica „Acoperemîntul Maicii Domnului „ 10.00 Concert pe stadionul din or. Vatra, cu participarea copiilor de la Grădiniţa Creşă nr. 193; 11.00 Concert pe stadionul din or. Vatra, cu participarea elevilor de la Gimnaziul nr. 51 „Gh. Malarciuc” or. Vatra; 12.00 Fotbal ; 16.00 Trînta moldovenească; 18.00 Concert cu invitaţi speciali; 20.00 Mesaj de felicitatre primarul or. Vatra, dl Denis DANILA;          Mesaj de felicitare Conducerea PSRM.